Neden Şişme Yapılar?

UYGUN MALİYET

Dome Türk yapılar normal betonarme yapılara göre 10 kat ucuza mal olan yapılardır. Betonarme yapılarda deprem riski, çevre kirliliği gibi dezavantajlar yanında maliyetin yüksek olması gibi göz ardı edilemeyecek faktörler bulunmaktadır.Enerji tüketimi olarakta yüksek avantajlar sağlayan bu yapılar, uzun yıllar kullanımı ve sürekli temiz hava sirkülasyonu ile ön planda bulunmaktadır. Uygun maliyetli olması aslında kısa zamanlı montaj ve yer kaybı olmadan saklanabilmesidir.

Kış aylarında 1 günde montaj yapılıp, yaz ayları gelince yine 2 saat içerisinde sökülebilmesi ve çok küçük bir alan kaplayarak depolanabilmesidir.Projelendirme ve montaj aşamasında vergi yükü bulunmayan DOME TÜRK yapılar, mimari proje gerektirmez, emlak vergisi bulunmaz, ve herhangi bir resmi daireye yıllık bir ödemesi bulunmamaktadır. DOME TÜRK yapılar sadece yapılış aşamasında masraf yapmanız gereken ve sonrasında yıllık bir bakım gerektirmeyen yapılardır.

Normal betonarme yapılarda boya ve çatlak giderme maliyetleri ve su izolasyonu için yıllık bakımlar gerekirken, membran yapılarda hiçbir yıllık bakım yoktur.

HIZLI MONTAJ

İşin büyüklüğüne göre bir betonarme yapıya göre çok kısa bir sürede üretilen ve montajı yapılan DOME TÜRK yapılar en kısa sürede kapalı alanlar oluşturur. İşin montaj yapılacak yerin dışındaki üretimi 1 hafta kadar sürerken yine işin büyüklüğüne göre montajı sahada 4 gün ile 2 hafta arasında sürmektedir. Montaj ve demontaj açısından en kısa sürede kurulum ve söküm yapılan bu yapı ile 1 gün gibi kısa bir sürede montaj ve demontaj yapılabilmektedir.

DOĞA DOSTU YAPILAR

DOME TÜRK yapılar çevre dostu olma özelliğine sahiptir. Kullandığı enerji sayesinde düşük maliyetler öngörmektedir.Kullanılan malzemenin ışık geçirgenliği sayesinde gün içerisinde dış ışığı kullanabilir olması en önemli artılarındandır. Aydınlık saatlerde dış ışığı % 85 oranından içeriye geçirmektedir. Malzeme kendini yangına karşı söndürme özelliğine sahip ve yanmaz statüde bir membrandır.Betonarme ve çelik yapılarda uzun süreli karbon salınımı olduğundan insan sağlığı için oldukça zaralıdır. Çimento tozu dünyanın en karbonu yüksek yapı malzemesi olarak kabul edilmiştir.

GÖRSEL VE STABİL OLMASI

Görsel bir yapıya sahip olmak herkesin isteğidir. Uzaklardan bile hoş görünen bir kubbe yapı nerede olursanız olun sizi ön plana çıkaracak ve kaliteli görünmenize sebep olacaktır. Yol kenarı veya bir tepenin üzerinde dome bir yapı inanılmaz güzel görünecektir. Üzerine baskı yapılabilir olmasıda size yeni bir reklam mecrası oluşturacaktır. Kubbe yapısının bir diğer avantajıda rüzgar yüküne dayanıklı olmasıdır. Yapısının kubbe şeklinde olmasından dolayı rüzgara maruz kalmayan bir yapıdır. Rüzgar dayanım yükü 110 km/h.