Uygun Maliyet

  • Home
  • /
  • Uygun Maliyet

Uygun Maliyet

Dome Türk yapılar normal betonarme yapılara göre 10 kat ucuza mal olan yapılardır. Betonarme yapılarda deprem riski, çevre kirliliği gibi dezavantajlar yanında maliyetin yüksek olması gibi göz ardı edilemeyecek faktörler bulunmaktadır.Enerji tüketimi olarakta yüksek avantajlar sağlayan bu yapılar, uzun yıllar kullanımı ve sürekli temiz hava sirkülasyonu ile ön planda bulunmaktadır.

Uygun maliyetli olması aslında kısa zamanlı montaj ve yer kaybı olmadan saklanabilmesidir. Kış aylarında 1 günde montaj yapılıp, yaz ayları gelince yine 2 saat içerisinde sökülebilmesi ve çok küçük bir alan kaplayarak depolanabilmesidir.Projelendirme ve montaj aşamasında vergi yükü bulunmayan DOME TÜRK yapılar, mimari proje gerektirmez, emlak vergisi bulunmaz, ve herhangi bir resmi daireye yıllık bir ödemesi bulunmamaktadır.

DOME TÜRK yapılar sadece yapılış aşamasında masraf yapmanız gereken ve sonrasında yıllık bir bakım gerektirmeyen yapılardır. Normal betonarme yapılarda boya ve çatlak giderme maliyetleri ve su izolasyonu için yıllık bakımlar gerekirken, membran yapılarda hiçbir yıllık bakım yoktur.